50 druhov alebo odtieňov piesku v púšti podľa Nassera, princa z Kataru


Pridané pred 4 mesiacmi
50 druhov alebo odtieňov piesku v púšti podľa Nassera, princa z Kataru

Existuje  až 50 druhov alebo odtieňov piesku v púšti podľa NASSERA AL-ATTIYAH, PRINCA Z KATARU...

V rozhovore zo Štefanom Svitkom o Dakare 2022 a dakarskom špeciáli KTM od OKR Moto sme letmo spomenuli fakt a tajomstvo, že existuje  50 druhov alebo odtieňov piesku v púšti.

 

Je to výrok a životná skúsenosť legendy Dakaru Nassera Al Attiyah. Nakoľko Štefan na toto moje vyhlásenie nezareagoval, tak sa táto téma potichu vytratila s nášho zaujímavého rozhovoru.

Nasser Al Attiyah  prezývaný ako princ pieskových dún je skutočným princom z kráľovskej rodiny ale aj majstrom sveta rely a olympijským medailistom v streľbe na skeet.

Jeho tri víťazstvá na Rely Dakar z neho robia jediného Stredovýchodného  západoázijčana, ktorý vyhral súťaž viac ako raz. Keď už hovoríme o svetových rekordoch tak Nasser je 15-násobným majstrom v rely Blízkeho východu (MERC). Vyhrával tieto preteky štýlovo za sebou od roku 2005 do roku 2009. Potom obnovil svoju sériu víťazstiev od roku 2011 do roku 2019.

NASSERA AL-ATTIYAH princ z Kataru prežil celý svoj život v púšti a ako malí chlapec jazdil na mopede po púšti. Na maloobjemovom mopede sa naučil jazdiť cez pieskové duny tým, že vypozoroval rôzne zloženia a konzistencie piesku v púšti, ktorý sa nám Európanom zdá rovnaký a jednotný.

Môj známy Attila kupoval a prenajímal vozidlá upravené spoločnosťou Prodrive  Subaru World Rally Team  a v istom čase si od neho prenajal vozidlo aj samotný princ z Kataru Nassera Al Attiyah, ktorému zhorela technika a vozidlá v garáži. Attila poskytol vozidlo legende Dakaru Nasserovi za veľmi výhodných podmienok v núdzi  a to bol začiatok ich dlhodobého priateľstva.

Princ z Kataru Nasser Al Attiyah potom osobne učil Attilu jazdiť autom v púšti cez duny a tam mu vysvetlil a odhalili tajomstvo, že  existuje  50 druhov alebo odtieňov piesku v púšti...

Len ich treba vedieť čítať a poznať !


OKR Moto © 2021
Autorské práva vyhradené.
https://okrmoto.com 

 

 

 


OKR Moto