Cairoli verzus McGrath - splnenie detského sna 2011


Pridané pred 11 rokmi
Cairoli verzus McGrath - splnenie detského sna 2011

e veľkou otázkou či sa ešte v roku 2011 štvornásobný majster sveta Antonio Cairoli zúčastní Amerického superkrosového seriálu. Najúspešnejší motokrosový jazdec z Talianska by určite chcel vyskúšať svoje kvality v tomto najprestížnejšom seriáli, ale fabrika KTM ktorá preferuje majstrovstvá sveta MX1 má k tomu svoje výhrady. Jedno je však určite isté, že Cairoli bude trénovať v Kalifornii s Jeremy McGrathom.

 

Cairolimu sa splní detský sen. A to hneď dvojnásobne! Prvýkrát vo svojom živote môže stráviť dlhší čas v Spojených štátoch. Dokonca môže jazdiť spolu zo svojím detským idolom a najúspešnejším jazdcom superkrosu v histórii, s Jeremy McGrathom.

„Je to už potvrdené, že idem do Ameriky. Budem tam trénovať a jazdiť, aby som sa pripravil na seriál MX1. Chcem zdokonaliť svoju superkrosovú techniku a zrýchliť svoju jazdu. Roger De Coster mi k tomu zabezpečil najlepšieho odborníka Jeremyho McGratha, ktorý sa mi bude venovať a jazdiť so mnou. Je to pre mňa prvá príležitosť pôsobiť v Amerike dlhšiu dobu. Príležitosť, aby som tam zistil, aký je tam motokrosový život. Nie je to tajomstvo, že som sníval o takejto príležitosti. Mám už 25 rokov a teraz je tu šanca a treba využiť tuto príležitosť.”


Jeremy McGrath

Cairoli nám teraz prezradil svoje plány aj to, že si svoju budúcnosť predstavuje práve v Amerike. Všetko to však teraz závisí od jeho terajšieho zamestnávateľa KTM pre ktorého sú majstrovstvá sveta MX1 prioritou. Preto nechcú, aby sa Cairoli zranil na superkrose ešte pred začiatkom MX1, ako sa to udialo v prípade Marvina Musquina MX2.

„Vo fabrike KTM sa obávajú, že sa zraním v Amerike ešte pred začiatkom sezóny 2011 a nebudem môcť KTM reprezentovať na MX1. Preto nie je isté, že sa zúčastním seriálu v superkrose v USA. Prvé dva preteky si pozriem ako divák. Pravdaže popritom budem tvrdo trénovať a potom sa uvidí či dostanem šancu si tieto preteky vyskúšať, alebo nie. Počkám na rozhodnutie KTM. Nech bude rozhodnutie KTM akékoľvek, budem ho akceptovať s náležitou úctou a pokorou. Keby sa mi predsa len nenaskytla príležitosť pretekať, tak využijem čas strávený v Amerike na zdokonalenie svojej jazdeckej techniky. Budem čo najviac jazdiť na motorke a venovať sa tomu čo ma baví najviac na tomto svete a to jazdeniu na motocykli.”

Očakávame, ako sa udalosti vyvinú! Určite sme zvedaví, že ako by sa darilo Cairolimu a či by dokázal poraziť hviezdy Amerického super krosu...

Viac na www.tonycairoli.com

By Royalbroil - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7751924

 


Autorské články na countrycross.sk