Dominancia motokrosovej rady 2024 SX od KTM pokračuje


Pridané pred 1 rokom
Dominancia motokrosovej rady 2024 SX od KTM pokračuje

Značka KTM vyrába motocykle od roku 1953 a za ten čas získala 333 titulov majstra sveta FIM. Značka dominuje vo svete motošportu v teréne aj na ceste. Kto pre Vás pripraví lepší motocykel do terénu ako KTM, ktorá dominuje aj vyhráva všetky svetové súťaže v teréne, na ktoré si len spomeniete?

Nové motokrosové motocykle KTM 2024 sú elegantnejšie, štíhlejšie a navrhnuté tak, aby poskytovali jazdcom bezkonkurenčnú úroveň ovládania, ako aj najinovatívnejšie a najvýkonnejšie produkčné motokrosové stroje READY TO RACE, aké boli kedy vyrobené.

Motocykle 2024 KTM SX majú kompletne prepracovaný podvozok postavený na hydraulicky tvarovanom, laserom vyrezanom a roboticky zváranom ráme s 2-dielnym polyamidom vystuženým hliníkovým pomocným rámom a dutej tlakovo liatej hliníkovej kyvnej vidlici.

Rám navrhnutý a skonštruovaný so špecificky vypočítanými parametrami pozdĺžneho a torzného ohybu poskytuje jazdcovi výnimočnú spätnú väzbu, absorpciu energie a stabilitu v priamom smere pri rýchlosti.

Pre rok 2024 si rad KTM SX a SX-F zachováva tieto vylepšenia s pridaním obnovených nastavení odpruženia zameraných na zlepšenie rovnováhy a pohodlia bicykla. Tieto vylepšenia sú výrazne citeľné aj pri agilite v zákrutách. 

Zadný tlmič WP XACT vzadu poskytuje pokročilé tlmiace charakteristiky pre neprekonateľnú trakciu a absorpciu energie, zatiaľ čo vpredu 48 mm predná vidlica WP XACT poskytuje vylepšenú odolnosť voči pre pružení. Charakteristika tlmenia umožňuje vidlici zostať nižšie a s väčším vysadením pri počiatočnom zrýchlení po tvrdom pristátí.

Ergonomicky si rad 2024 KTM SX a SX-F zachováva najlepší jazdecký trojuholník vo svojej triede, čo má za následok výnimočný kontakt s motocyklom, keď s kolenami ovládate svoj stroj najmä keď stojíte v stúpačkách. To spolu s pridanými kontaktnými plochami plastov a plochým profilom sedadla zlepšuje celkovú ovládateľnosť, obratnosť a istotu.

Úplne nová je grafická úprava motocyklov, ktorá čerpá inšpiráciu zo začiatku 90. rokov. Značka KTM získala od roku 1991 24 titulov majstra sveta FIM v motokrose a dominanciu vo svete motošportu.

Kto je za týmto mega úspechom? Trojica slávnych mužov: Heinz Kinigadner, Dietrich Mateschitz a CEO Stefan Pierer.

Veľmi slávny jazdec KTM Heinz Kinigadner (prvý rakúsky majster sveta v motokrose pre rakúske KTM). Kinigadner je známy tým, že je prvým rakúskym pretekárom, ktorý vyhral majstrovstvá sveta v motokrose FIM. Vyhral po sebe idúce majstrovstvá sveta v motokrose do 250 cm3 v rokoch 1984 a 1985.  Po svojej motokrosovej kariére sa stal úspešným pretekárom Rally Raid a je strojcom 20 - ročnej dominancie KTM a nepretržitých víťazstiev na súťaži rely Dakar od roku 2001 do roku 2023.

Heinz Kinigadner spojil a dal dokopy velikánov našej doby Dietricha Mateschitza - majiteľa Red Bull a Stefana Pierera, aby spolu vytvorili legendu menom  Red Bull KTM Factory Racing. V roku 2016 bol Kinigadner vymenovaný za legendu FIM za svoje úspechy v motocyklových pretekoch. Kvôli legende Heinzovi Kinigadnerovi, dizajnéri modelu 2024 použili fialovú farbu, ktorá bola v 90-tych rokoch prevládajúcim odtieňom v charakteristickom štýle KTM. Oranžové a biele tóny však stále dominujú celkovému vzhľadu a sú aplikované pomocou rokmi overenej technológie in-mold.

Rad 2024 KTM SX a SX-F získal majstrovskú trofej 2022 MX2 Championship a teraz zhovievavejšie odpruženie s bezkonkurenčným výkonom a špičkovou technológiou ľahko dosiahnuteľnou pre jazdcov všetkých vekových kategórií a úrovní jazdy.

Spolu s Vami pokračuje vo svojom útoku na všetky tituly na celom svete na každej motokrosovej súťaži.


OKR Moto © 2023
Autorské práva vyhradené.
https://okrmoto.com 


KTM