Jeffrey Herlings „The Bullet“ na KTM má celkovo 106 víťazstiev Grand Prix a 202 víťazstiev v pretekoch GP

Pridané pred 2 mesiacmi

Belgicko má najviac majstrov sveta v motokrose a víťazov Grand Prix viac ,ako ktorákoľvek iná krajina.

V pieskom mori v Lommeli sa konalo viac podujatí MXGP ,ako na ktoromkoľvek inom belgickom mieste okrem legendárneho Namuru. Bude to už 11. rok po sebe čo MXGP navštívilo tento okruh a celkovo 22. podujatie, ktoré sa tu koná.

Aktuálne pole MXGP má 6 predchádzajúcich víťazov Lommel GP, vrátane štyroch zo šiestich najlepších všetkých čias! Je to aktuálny majster sveta Jorge Prado z Red Bull GASGAS Factory Racing , ktorý momentálne drží rekord štyroch víťazstiev v GP na slávnych pieskoch, hoci jeho dvaja hlavní súperi v tejto sezóne  Tim Gajser z tímu HRC a hlavný muž Red Bull KTM Factory Racing Jeffrey Herlings je tesne pozadu s tromi víťazstvami.

Herlings vyhral viac individuálnych pretekov ,ako ktokoľvek iný v Lommeli s ôsmimi v porovnaní s Pradom siedmimi a Gajserovými piatimi. „Veľká trojka“  pokračovala vo svojom epickom boji o titul majstra sveta MXGP. Psychologická vojna medzi dvoma mužmi, ktorí sa uchádzali o titul „Kráľa piesku“ Pradom a Herlingsom, pokračovala v rannej rozcvičke.

Víťaz RAM Qualifying Race Jorge Prado porazil Holanďana Jeffrey Herlingsa s rozdielom 0,130 sekundy!

Prvé preteky MXGP boli jednoducho neuveriteľné. Fanúšikovia, komentátori, dokonca aj skúsení profesionáli v posádke a tí, ktorí sa tomuto športu venovali celý život, boli ohromení tým, čo videli! Vyzeralo to tak, že Prado po pre neho typickom Fox Holeshote bude ten, kto vyhráva veď na začiatku pretekov so spaľujúcim tempom s ktorým nikto nedokázal jazdiť mal veľký náskok viac ako 11 sekúnd.

Ako keby hranica 15 minút bola jeho signálom, že má ísť, Herlings začal zmenšovať medzeru na Prada, ale potom sa stala katastrofa pred zaplnenou galériou fanúšikov, keď sa zrazil s pretekárom , ktorý dostával kolo a náhle zmenil smer jazdy a zrazil Jeffrey na zem! Medzitým Prado v čele pretekov jazdil stále v dobrom tempe a mal už náskok 17 sekúnd po opätovnom nasadnutí Herlingsa na motocykel všetko vyzeralo tak , že súboj o prvé miesto  sa nikdy neuskutoční.

Nasledovalo jedno z najväčších zotavení sa z nepriaznivého stavu v histórii motokrosu, pretože „The Bullet“ sa nejakým spôsobom začal predierať medzi okolečkármi späť do vedenia a zajazdil najrýchlejšie kolo celých pretekov v 12. zo 16. kola. Predbehol Španiela o necelé kolo neskôr bravúrnym skokom cez úsek s dvojitými dunami, ktorý len málokto skákal počas celého dňa  a vletel do vedenia skôr, než by niekto uveril tomu, čo vidí!

Herlings sotva poľavil zo svojej rýchlosti a v posledných troch kolách už mal desaťsekundový náskok a pripísal si ďalšie slávne víťazstvo do svojej už tak neuveriteľnej kariéry. KTM a Jeffrey Herlings „The Bullet“ získali spolu celkovo 106 víťazstiev Grand Prix a 202 víťazstiev v pretekoch GP !

Ešte dôležitejšie pre neho je, že znížil stratu a manko v bodovaní na 14 bodov od Prada a 38 bodov za Gajsera na čele poľa, keď zamieria na MXGP Švédska o dva týždne. So šiestimi kolami do konca seriálu môže ktokoľvek z troch najlepších získať titul a všetci dajú zo seba maximum, aby to dosiahli!

Jeffrey Herlings: „Naozaj potrebujem začať. Akonáhle dosiahnem 1-2 dobré štarty, potom je to v poriadku. Ak ich dokážeme zlepšiť, mohlo by to byť skvelé. Myslím si, že keď sa mi podarí vyštartovať, vždy môžeme bojovať o prvé, druhé alebo tretie miesto a to je môj cieľ. Stále máme pred sebou 6 pretekov a je tam šanca na zisk titulu. Keby som nemal jednu DNF, tak by som bol oveľa bližšie  , ale aj aj tak som len o 36 bodov pozadu verím že sa podarí a tak uvidíme. Zatiaľ ideme len preteky po pretekoch a uvidíme, kam ma to privedie“

Jorge Prado: „Myslím, že to bol dobrý víkend, včera som vyhral kvalifikáciu RAM a dnes dvakrát druhý. Celý deň som mal veľmi dobrú rýchlosť, ale na konci pretekov prichádzala raketa s menom „The Bullet“ a na takej ťažkej trati som sa snažil udržať rovnaký priebeh počas celých pretekov.  Snažil som sa zo všetkých síl poraziť Jeffreyho (Herlingsa), ale dnes bol rýchlejší a som veľmi spokojný s mojím druhým miestom.