Krehkým svetom motošportu otriasla ďalšia tragédia R.I.P. RENE HOFER KTM FACTORY


Pridané pred 5 mesiacmi
Krehkým svetom motošportu otriasla ďalšia tragédia R.I.P. RENE HOFER  KTM FACTORY

Krehkým svetom motošportu otriasla ďalšia tragédia R.I.P. RENE HOFER  KTM FACTORY. Opustil nás talentovaný René Hofer 4.2.2002 - 4.12.2021 z tímu KTM FACTORY.

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch ...

Počas lyžiarskej túry v rakúskych Alpách zasypala lavína vynikajúceho motokrosového pretekára  juniorského majstra sveta, majstra Európy  Rene Hofera  z tímu KTM FACTORY. Jazdca Svetového pohára MX2.

Nedávneho víťaza z Pietramurata.

Lavína sa spustila v oblasti Salzburska (Lackenspitze, pri Twengu, Lungau) a zabila dvoch  z troch kamarátov, ktorí išli lyžovať . Boli to mladí, dobre vybavení a vyšportovaní ľudia. Tretia obeť lavíny zomrela v nemocnici.

Lavína z odtrhnutej snehovej platne šírky 200 m a dĺžky 500 m zostúpila cca o 13:45 pod vrcholom vo výške  2 400 m a odniesla  11 ľudí zo skupiny, ktorá ledva vyšla  vrch.

Zranených je viacero ľudí, dvaja to, žiaľ neprežili. René bol zasypaný  snehovou masou, ktorá  bola miestami hrubá až 4 m. Do veľkej záchrannej akcie sa zapojilo až 5 vrtuľníkov. (údaje z Die Presse).

Bol pýchou Rakúšanov, ich radosťou a momentálne najlepším jazdcom z Rakúska . Po dlhých 36 rokoch sa konečne svitala nádej , že vyhrá majstrovstvá sveta rakúsky pretekár na rakúskom motocykli KTM.

Bol by druhým Rakúšanom v poradí hneď za Heinzom  Kinigadnerom .

Kinigadner je známy tým, že je prvým rakúskym pretekárom, ktorý vyhral majstrovstvá sveta v motokrose  na rakúskom motocykli KTM. 

Vyhral po sebe idúce majstrovstvá sveta v motokrose do 250 cm3 v rokoch 1984 a 1985. Už sa to asi nepodarí. Osud to zariadil inak.

Odpočívaj v pokoji.

R.I.P. René...


OKR Moto © 2021
Autorské práva vyhradené.
https://okrmoto.com 


OKR Moto KTM