KTM 300 EXC vyhráva už 8. preteky Hard enduro v rade za sebou!

Pridané pred 4 mesiacmi

Boli to jedny z najdlhších a najnáročnejších pretekov za posledných pár rokov, ale výsledok bol rovnaký ako v rokoch 2022 a 2023 - Manuel Lettenbichler a jeho motocykel KTM 300 EXC predviedli dominantný výkon.

Vyhrali svoj tretí Red Bull Erzbergrodeo s rozdielom 20 minút na druhého pretekára v poradí, takisto na motocykli KTM 300 EXC za 2h 48m.

Manuel Lettenbichler viedol už od prvej etapy, aby dosiahol svoje víťazstvo impozantným spôsobom  v Erzbergrodeo pred Kanaďanom Trystanom Hartom na KTM 300 EXC, ktorý sa skvele spamätal z pádu v prvej zákrute a prešiel cez pole pretekárov na vynikajúcom druhom mieste.

Tretie miesto obsadil Španiel Mario Roman, ktorý až v druhej polovici pretekov predbehol silné pole pretekárov, aby nakoniec predbehol veterána - päťnásobného víťaza Red Bull Erzbergrodeo Grahama Jarvisa.

Mario Roman konečne získal umiestnenie na stupňoch víťazov po tom, čo táto dvojica spolupracovala na dosiahnutí tohto cieľa cez notoricky klzký úsek trate pomenovaný Motorex.