Lettenbichler vs. Bolt v boji o slávu na Getzen Rodeo 2023

KTM versus Husqvarna

Pridané pred 5 mesiacov

Je to bitka, o ktorej sa bude hovoriť ešte roky!

Manuel Lettenbichler a Billy Bolt na Getzenrodeo 2023 nechali na trati všetko a súťažili o víťaznú trofej.

Toto video vám prináša tie najintenzívnejšie a srdcervúce momenty z ich nezabudnuteľného stretu.

Šesť víťazstiev zo šiestich pretekov!

Manuel Lettenbichler z Red Bull KTM Factory Racing   si pripísal víťazstvo na GetzenRodeo a zavŕšil tak čisté víťazstvo v šampionáte v sezóne 2023 FIM Hard Enduro World Championship.

Na radosť obrovského davu, ktorý lemoval trať počas dvojdňového podujatia GetzenRodeo, dal Lettenbichler jasne najavo svoje zámery v piatok večer víťazstvom v prológových pretekoch Red Bull Double Trouble. V sobotu Mani pokračoval vo svojej nadvláde tým, že sa dostal na vrchol ranného GetzenRace a potom vyhral finále GetzenChamp.

Pre Lettiho však nebolo ľahké vyhrať finále GetzenChamp.

Po boku najbližšieho rivala Billyho Bolta sa títo dvaja jazdci prejavili špičkovým športovým duchom a pomáhali si pri zdolávaní niektorých z najťažších stúpaní počas vyčerpávajúcich popoludňajších pretekov, ale bol to Bolt, ktorý viedol väčšinu podujatia na viacero kôl.

V záverečnej 20-minútovke urobil Bolt malú chybu, vďaka ktorej sa Lettenbichler dostal do vedenia – náskok predĺžil až do konca.

Mani, ktorý ako prvý dosiahol šachovnicovú vlajku, nielenže dokončil perfektné podujatie s víťazstvami vo všetkých troch kolách, ale dosiahol aj perfektnú sezónu a zabezpečil si víťazstvá vo všetkých šiestich veľmi odlišných podujatiach.

Od mokrých a náročných podmienok úvodného kola na Xross Hard Enduro Rally v Srbsku až po ikonické výstupy na skaly Red Bull Erzbergrodeo v Rakúsku, Lettenbichler sústavne predvádzal neuveriteľnú rýchlosť a zručnosti, čím si zabezpečil postupné tituly FIM Hard Enduro.

Manuel Lettenbichler:  „Boli to také ťažké preteky.

Billy jazdil naozaj dobre a bolo pár miest, kde sme si museli navzájom pomáhať.

Urobil malú chybu a stačilo mi, aby som ho konečne predbehol.

Potom som sa už len sústredil a do cieľa som išiel tak hladko, ako som vedel.

Bola to taká mega akcia – najlepšia v sezóne. Dav tu bol divoký. Dnes po celej trati nebolo miesto, kde by ste ich nepočuli, úroveň podpory bola šialená, a to nielen pre mňa, ale aj pre všetkých jazdcov.

Je úžasný pocit získať šesť víťazstiev v rade a dokončiť sezónu tu doma v Nemecku."

Volajte OKR Moto na  +421 905 420 512 alebo +421 905 420 5123 v prípade vážneho záujmu

Kompletná ponuka KTM v kamennej predajni v Náne pri Štúrove .

OKR Moto klasická kamenná predajňa a oficiálný servis už viac , ako 20 rokov v Náne pri Štúrove - MADÁCHOVA 80, 943 60 NÁNA –