OKR Moto predstavuje nové, revolučne prekopané motocykle KTM EXC 2024


Pridané pred 4 mesiacmi
OKR Moto predstavuje nové, revolučne prekopané motocykle KTM EXC 2024

Nové motocykle KTM EXC 2024 majú až 95% nových komponentov a posúvajú úroveň enduro motocyklov KTM ďalej ako kedykoľvek predtým!

Najnovšia generácia motocyklov KTM Enduro má úplne nový rám, revolučné odpruženie, prepracované plasty karosérie, LED svetlenie a je pripravená prijať akúkoľvek výzvu!

Do nových motocyklov KTM EXC 2024 sú zabudované viac ako tri desaťročia pretekárskych skúseností a viac ako 126 titulov World Enduro!

Technika KTM vyhráva vždy najťažšie preteky sveta!

Pre modelový rok 2024 motocykle KTM EXC naďalej zvyšujú latku v oblasti výkonu, vývoja a inovácií so svojou doteraz najradikálnejšou transformáciou v histórii KTM.

Úplne nový hydroformovaný, laserom rezaný a roboticky zváraný rám tvorí chrbticu radu 2024 KTM Enduro. To prináša nové pozdĺžne a torzné parametre ohybu pre bezkonkurenčnú spätnú väzbu jazdca, absorpciu energie a stabilitu v priamom smere do zážitku z jazdy, ale tiež poskytuje základ, na ktorom je postavený modelový rad 2024.

Vpredu sa rad KTM EXC a EXC-F teraz môže pochváliť úplne novou 48 mm odpruženou vidlicou WP XACT Closed Cartridge s novým konceptom piestu so stredným ventilom, ktorý optimalizuje prietok oleja v kazete.

Modely KTM Enduro sú naďalej vybavené osvedčeným systémom tlmenia PDS, ktorý je pre rok 2024 aktualizovaný a optimalizovaný tak, aby plynulo pracoval s novým konceptom rámu. To je spojené s novým zadným tlmičom WP XPLOR PDS.

Ako prvé v tomto odvetví zostáva odpruženie na oboch koncoch plne nastaviteľné pre kompresiu a tlmenie pomocou ručných klikačov, bez potreby akéhokoľvek náradia s jednoduchou nastaviteľnosťou predpätia na zadnom tlmiči WP XPLOR PDS.

Úplne nový je ľahký 2-dielny pomocný rám vyrobený z kombinácie polyamidu a vystuženého hliníka. Poskytuje vynikajúcu ovládateľnosť a spätnú väzbu pre jazdca, ako aj pozoruhodnú robustnosť.

Všetky elektronické komponenty, vrátane úplne nového Offroad Control Unit, sú plne integrované do pomocného rámu pre ľahký prístup a lepšiu ochranu.

Ešte pozoruhodnejšie ťaží rad KTM EXC 2024 z ergonómie nových plastov karosérie.

Tie boli vyvinuté s pomocou pretekárov teamu Red Bull KTM Factory, aby poskytli vylepšený trojuholník pre jazdca, pre lepší kontakt s kolenami, najmä pri státí na stúpačkách.

Nový je dizajn predného blatníka, ktorý teraz obsahuje blato odpudzujúce rebrá na vypudzovanie nečistôt a blata, aby nestriekali na jazdca alebo chladiče.

Úplne nové sú priehľadné, polyetylénové (XPE) palivové nádrže pre jednoduché monitorovanie hladiny paliva. Majú znížený objem kvôli nižšej spotrebe benzínu motocyklov na 8,3 litra u 4-taktov a 8,9 litra u 2-taktov.

Monitorovanie elektroniky zabezpečuje úplne nezávislá OCU pod sedadlom, ktorá nahrádza používanie elektronických poistiek a relé. V prípade poruchy akéhokoľvek elektrického komponentu sa výstupy deaktivujú jednotlivo, pričom chybový stav každej jednotky je indikovaný červenou alebo zelenou LED diódou. To umožňuje rýchle a jednoduché riešenie problémov na pretekoch alebo enduro výlete.

Nový 2-taktný modelový rad je opäť líder paddocku a debutuje s novou technológiou elektronického vstrekovania škrtiacej klapky so skráteným názvom TBI.

TBI poskytuje pocitovo karburátorovú úroveň ultra plynulého dávkovania výkonu, pričom eliminuje potrebu opätovného pretriskovávania karburátora v rôznych nadmorských výškach.

Puzdro jazýčkového ventilu dostalo dôležitú dizajnovú aktualizáciu s novými plastovými klapkami na vonkajšej strane puzdra jazýčkového ventilu pre lepšie utesnenie sacieho traktu. Tento nový dizajn zabraňuje prebytku paliva v extrémnych úsekoch nahor alebo nadol, čo by mohlo viesť k bohatej zmesi paliva a nepravidelnému chodu motora.

Priaznivým vedľajším účinkom nového elektronického vstrekovania paliva TBI je ECU implementácia novej elektronickej regulácie výfuku, ktorá umožňuje dve rôzne mapy motora voliteľné pomocou voliteľného prepínača Map Select.

 

Rad 2-taktných motocyklov KTM EXC 2024 pozostáva z nasledujúceho modelového radu:

● KTM 150 EXC

● KTM 250 EXC

● KTM 300 EXC

 

4-taktný modelový rad poskytuje najvýstižnejšiu ponuku modelov.

Všetky modely 4-taktného radu ťažia z víťazných motorov vo svojej triede, skonštruovaných tak, aby poskytovali obrovský krútiaci moment pri nízkych otáčkach s výbušným výkonom pri vyšších otáčkach.

Zlepšené ťažisko sa dosiahlo naklonením motora o 2° dozadu a premiestnením predného ozubeného kolieska o 3 mm nižšie, čím sa výrazne zlepšila ovládateľnosť a manévrovateľnosť.

Spolu s výhodami centralizácie hmoty a zníženej hmotnosti sa výrazne zlepšilo správanie podvozku proti privretiu, čím sa zlepšila trakcia v extrémnych stúpaniach a výjazd zo zákrut v špeciálnych enduro etapách.

KTM EXC-F 2024 sú vybavené s voliteľným doplnkom Traction Control a vôbec prvýkrát v histórii endura je v KTM EXC-F enduro stroji funkcia Quickshifter.

Quickshifter umožňuje radenie nahor z 2. na 6. prevodový stupeň bez spojky, čo umožňuje jazdcom ponechať plne pridaný plyn pri preraďovaní prevodových stupňov.

Quickshifter je možné zapnúť alebo vypnúť pomocou voliteľného a novo navrhnutého prepínača výberu mapy Map Select.

 

Štvortaktný rad KTM EXC-F 2024 pozostáva z nasledujúcich modelov:

● KTM 250 EXC-F

● KTM 350 EXC-F

● KTM 450 EXC-F

● KTM 500 EXC-F

 

Rad enduro motocyklov KTM EXC 2024 je vyvrcholením dominancie mnohých rokov na vrchole súťaží Enduro po celom svete, ktorý spája dynamickú kombináciu pretekárskeho výkonu, ergonómie a technológie, aby ste mohli čeliť akémukoľvek terénu a nanovo definovali svoje hranice.

Vďaka globálnej sieti predajcov KTM je dostupnosť podpory a dielov potrebných k Vašej súťaži na najvyššej úrovni ľahko dostupná, s pridanou dostupnosťou špecializovaných KTM PowerWear a KTM PowerParts, ktoré boli navrhnuté tak, aby umožňovali najvyššie úrovne výkonu, ochrany a mobility pre všetkých offroadových jazdcov a pretekárov.

OKR Moto je Vaším oficiálnym predajcom a servisom KTM už 20 rokov!

Vaša kamenná predajňa motocyklov, štvorkoliek, skútrov a bicyklov OKR Moto v Náne nie je len obyčajná predajňa, ale je to aj nový životný štýl plný zážitkov a adrenalínu!

Vysnívajte si svoju ideálnu štvorkolku alebo motocykel a my Vám ho postavíme! Aj tak by mohol znieť reklamný slogan našej firmy,  je to naše hobby = život a žijeme tým!

Sledujte nás aj naďalej!
OKR Moto © 2023
Autorské práva vyhradené.
https://okrmoto.com 


OKR Moto KTM