OKR Moto Vám predstavuje nové KTM DUKE pre rok 2024


Pridané pred 10 mesiacov
OKR Moto Vám predstavuje nové KTM DUKE pre rok 2024

Prémiový výrobca motocyklov KTM vstupuje do modelového roku 2024 s ponukou úplne nových jednovalcových modelov DUKE, ktoré prinášajú väčšiu údernú silu, vylepšenú ovládateľnosť a jasnú diferenciáciu motocyklov medzi menšími zdvihovými objemami.

Stručne povedané, úplne nový rad DUKE obmedzuje slová a prináša viac za Vaše peniaze.

Úplne nové modely motocyklov DUKE pre rok 2024 získali totálne nekompromisný postoj predstavujúci najväčšiu zmenu v modelovom rade DUKE s objemom do 500 cm3 od KTM 125 DUKE v roku 2011. Výsledkom je kompletná zmena dizajnu s úplne novými motormi, ale aj úplne nový koncept podvozku.

Pre rok 2024 je nová konštrukcia 2-dielneho rámu zloženého z úplne nového oceľového mrežového hlavného rámu s tlakovo odlievaným hliníkovým pomocným rámom, ktorý zvyšuje dynamiku jazdy zvýšením torznej tuhosti. Táto zmena pridáva zlepšenú agilitu a vylepšenú spätnú väzbu od podvozku s novými okuliarmi tlmičov a revidovaným offsetom, ktoré zlepšujú jazdné vlastnosti a poskytujú jazdcom väčšiu kontrolu a stabilitu.

Rám je teraz spojený s úplne novou zakrivenou ľahkou kyvnou vidlicou, ktorá sa vinie okolo premiestneného zadného tlmiča. Ten je namontovaný mimo vzduchovej komory, aby sa umožnil väčší objem a zároveň sa znížila celková výška sedadla.

Znížená výška sedadla bola zámerne navrhnutá do nového dizajnu DUKE, aby sa umožnila lepšia prístupnosť bez kompromisov v oblasti stability alebo ovládateľnosti aj pre motorkárov a motorkárky.

Vynikajúci výkon prináša úplne nová generácia ľahkých kompaktných jednovalcových motorov. Ponuka motorov s názvom LC4c pozostáva z menšieho motora s objemom 125 cm3 a väčšieho motora s objemom 399 cm3, ktorý nájdete v KTM 390 DUKE. Na základe skúseností získaných s predchádzajúcou generáciou sú tieto pohonné jednotky úplne prepracované s novo optimalizovanými hlavami valcov a prevodovkami, ako aj spĺňajúce normy kompatibility EURO 5.2.

Rad KTM DUKE pre rok 2024 tiež stanovuje štandard pre skutočný technologický pokrok v segmente NAKED s malým objemom. Všetky modely v zostave sú štandardne vybavené najnovšou verziou voliteľného ABS Supermoto s 5” prístrojovou doskou a konektivitou pre smartfón.

Motocykle majú možnosť spojazdniť namontovaný voliteľný Quickshifter+.

KTM prináša pre rok 2024 viac DUKENESS do každej divízie s novou kovovou palivovou nádržou s vysokokvalitnými povrchovými úpravami.

DUKE pre rok 2024 prijali svoju vlastnú identitu s vizuálnymi rozdielmi v rámci celého radu.

 

2024 KTM 390 DUKE

Z vizuálneho hľadiska sa KTM 390 DUKE 2024 právom stáva lídrom s kľúčovými rozdielmi od zvyšku jednovalcového radu DUKE. Vizuálnemu efektu dominujú farebné varianty Signature Electronic Orange a Atlantic Blue s dlhšími spojlermi nádrže s výraznými otvormi na prívod vzduchu, väčšími krytmi chladiča a vonkajšími LED pozičnými svetlami, ktoré dopĺňajú dizajnový balík.

 

O výkon sa stará úplne nový ľahký jednovalcový motor LC4c s objemom 399 cm3. Nielenže je ľahší a výkonnejší ako predchádzajúca generácia, ale tiež prináša kompatibilitu s EURO 5+ a osviežujúci postoj k KTM 390 DUKE.

THE CORNER ROCKET je perfektný motocykel pre európsku licenciu A2.

2024 KTM 390 DUKE sa môže pochváliť 43 mm prednou vidlicou WP APEX Open Cartridge s nastavením odskoku a kompresie 5 kliknutiami a zadným tlmičom s deleným piestom s nastaviteľným odskokom a predpätím. To znamená, že ovládanie môže byť prispôsobené tak, aby dokonale zodpovedalo potrebám jazdca.

Prehoďte nohu cez nové sedadlo a privíta vás úplne nový 5” TFT displej s voliteľnými jazdnými režimami. Predvolené nastavenie je STREET Mode, pričom režim RAIN, ako už názov napovedá, je voliteľný v nepriaznivých poveternostných podmienkach pre menej agresívnu odozvu plynu aj Cornering MTC ako štandardná výbava.

 

Program TRACK je na KTM 390 DUKE k dispozícii prvýkrát. Táto výnimočná funkcia odomkne svet zábavy zväčšením displejom otáčok s ovládaním spustenia pre perfektný štart a má dokonca aj stopky na meranie časov zajazdených na pretekárskom okruhu.

Nepotrebné informácie pre traťový režim sa zredukujú na nevyhnutné minimum.

 

2024 KTM 125 DUKE

KTM 125 DUKE Naked dominuje segmentu maloobjemových motorov.

Výkonný motor s objemom 125 cm3 s výnimočnou elektronikou a odpružením WP APEX pozdvihujú 2024 KTM 125 DUKE do nových výšin.

Vizuálne sa KTM 125 DUKE 2024 odlišuje od zvyšku malého radu DUKE úplne novými farbami  Electronic Orange a Atlantic Blue lakovaným rámom svetlometov s ultra jasným LED svetlometom aj kompaktnými spojlermi nádrže.

2024 KTM 125 DUKE zdieľa svoj 5” TFT displej s KTM 390 DUKE s možnosťou voľby TRACK režimu aj Cornering ABS ako štandard. Prepracovaný elektronický systém pridávania plynu ride-by-wire a automatické vypínanie smerových svetiel dopĺňajú balík zmien na motocykli.

Pre rok 2024 má KTM 125 DUKE novú 43 mm WP APEX Open Cartridge nenastaviteľnú prednú vidlicu so 150 mm zdvihom.


OKR Moto © 2023
Autorské práva vyhradené.
https://okrmoto.com 


OKR Moto KTM