Pozvánka na Starcross Mantova 2010


Pridané pred 12 rokmi
Pozvánka na Starcross Mantova 2010

Pomaly, ale isto sa blíži dátum začiatku motokrosovej sezóny, ktorá nastane 5. - 7. februára 2010 pri príležitosti akcie Starcross Mantova 2010. Tento rok sa opäť môžeme tešiť aj na české jazdecké zastúpenie v štartovnom poli. Určite sa preteku zúčastnia Martin Michek a Petr Smitka. Michal Kadleček, ktorý jazdil na Starcrosse v roku 2009, ale ešte nepotvrdil účasť (minulý rok - 14. miesto medzi MX1).

Samozrejme sa očakáva veľká účasť  jazdcov z Majstrovstiev sveta MX1 a MX2, ako kompletný Red Bull KTM racing, TEKA Suzuki, Monster Energy Yamaha (Ricci i Rinaldi), Kawasaki racing, BO KTM, Aprilia racing, 3C Racing, TM racing, Husqvarna Techno B, ... Na záver treba pripomenúť, že v roku 2009 vyhral ako súboje jeden na jedného, tak aj triedu MX1 práve Kevin Strijbos .

 

5. - 7. februára 2010 sa zúčastní KTM OKR Team pretekov Starcross v Mantove , kde bude štartovať za náš team jazdec Németh Kornél.
 
6. februára 2010 sa zúčastníme oficiálneho predstavenia RED BULL KTM FACTORY RACING teamu, kde navzdory všetkým klebetám vo vedení ostáva legenda Stefan Everts (team manager ) spolu zo sympatickým Pitom Beirerom (offroad director), ktorého sme nedávno navštívili vo fabrike KTM.

 

V triede MX1 motocykle KTM budú reprezentovať  jazdci Max Nagl, Antonio Cairoli, Rui Goncalves a Mike Alessi – 350SX-F. V triede MX2 na KTM pôjdu jazdci Marvin Musquin, Shaun Simpson a Jeffrey Herlings. Všetci spomenutí jazdci budú štartovať v Mantove, takže neváhajte a buďte tam spolu s nami!

O 19:00 bude oficiálne predstavenie "Everts baby" - 350SX-F, tejto úplne novej motorke, ktorá by mala spraviť menšiu revolúciu v motokrose. Je to koncept a idea ideálneho motokrosového motocykla s váhou 250 4T a silou motora 450 4T.

 

Novinka bude predstavená zástupcom médií a či ju vyskúšame aj na živo na trati, to ešte neviem. Určite by som sa dal na jazdu prehovoriť po tom, ako ma na ňu navnadil Pit Beirer!
 
8. - 14. februára 2010 sa zúčastní KTM OKR Team sústredenie v okolí Mantovy. Ak nám to počasie neprekazí, tak by to mala byť super akcia, ktorej sa zúčastnia špičkový jazdci ako Németh Kornél, Štefan Svitko, Szvoboda Bence, Nagy Alex, Radek Bohuslav, Ronald Kuba...

Zo Štefanom Svitkom spolupracuje OKR od roku 2006. Podporujeme jeho účasť na motokrosových pretekoch , kde nás reprezentuje a na ktorých jazdí Štefan vo svojom voľnom čase na zvýšenie rýchlosti...


Štefan Svitko pred odchodom na Dakar

Včera sme rokovali zo Štefanom o sezóne 2010 a o zážitkoch z Dakaru. V sezóne 2010 by Štefan vyskúšal KTM 450 SX-F  2010 a možno by aj 450 EXC po rokoch strávených na 300 EXC. Štefanove vynikajúce umiestnenie na Dakare nám spravilo obrovskú a trojnásobnú radosť, lebo jazdil na motocykli KTM (sprostredkovala a vybavovala ho OKR), lebo spropagoval náš slovenský motošport v celom svete, ale aj našu maličkú firmu, ktorej logo nosil na svojom motocykli a sprievodnom aute.

V Taliansku by sme sa mali stretnúť a spolu trénovať z LR Cosmetic ADOS KTM motocross teamom, ktorého špičkových Slovenských jazdcov ako Martin Kohút alebo Tomáš Šimko asi nikomu netreba predstavovať.


Autorské články na countrycross.sk