Úplne nová KTM 1290 Super Adventure R 2022 – Čo je potrebné vedieť?


Pridané pred 4 mesiacmi
Úplne nová KTM 1290 Super Adventure R 2022 – Čo je potrebné vedieť?

KTM 1290 SUPER Adventure R 2022 UMOŽŇUJE NEOBMEDZENÉ MOŽNOSTI CESTOVANIA AJ TAM, KDE KONČÍ ASFALTOVÁ CESTA. Objavte nespoznané miesta. Vyberte si akýkoľvek bod na mape, zapichnite špendlík a vydajte sa na cestu. Úplne nový motocykel KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022 je navrhnutý tak, aby prekonal najdivokejší a najnáročnejší terén s bezkonkurenčnými schopnosťami a špičkovým výkonom.

Druhá generácia motocykla KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022 je navrhnutá tak, aby prekonala aj ten najdivokejší a najnáročnejší terén a neobmedzené možnosti vziať dobrodruhov kamkoľvek na tomto šírom svete. Motocykel 2022 KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022 je pripravený a od základov navrhnutý s jediným cieľom – dobyť všetko a každú cestu , ktorá je pred ním či úž je spevnená asfaltová alebo nespevnená terénna.

Agilita jazdy na motocykli KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022 v každom teréne je vynikajúca a prekvapivo jednoduchá. Všetky nové prvky karosérie poskytujú vynikajúcu ergonómiu veď boli navrhnuté pre lepšiu agilitu s čo najnižšie položeným ťažiskom v trojdielnej nádrži čo zaručujú optimálny pocit rovnováhy vo všetkých jazdných podmienkach. Kontrolu a rovnováhy zlepšuje nový pomocný rám, ktorý bol tiež na novo konštruovaný a je zakončený športovým stupňovitým sedadlom s výškou 880 mm so štíhlymi rozmermi a praktickým úložným priestorom pod ním.

Ďalším vylepšením ovládateľnosti a výkonu v teréne je prepracované odpruženie WP XPLOR. KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022 ťaží  know-how a vychádza zo skúsenosti  KTM Motošportu v oblasti ladenia odpruženia, ktoré získala na pretekoch po celom svete a na celej zemeguli. Pruženie motocykla KTM 1290 SUPER ADVENTURE R bolo nastavené tak, aby poskytovalo absolútne najlepšie offroadové terénne schopnosti, pričom si stále zachováva svoje základné komfortné cestovné jazdné vlastnosti. Pohodlie a výkon sa spojili do plne nastaviteľných 48 mm predných vidlíc s pôsobivým zdvihom 220 mm a funkciami deleného tlmenia. Rýchle ladenie sa uskutočňuje otočením príslušných koliesok kompresie a odskoku. Rovnaký zdvih 220 mm má aj zadný tlmič WP PDS.

Všestrannosť systému tlmenia  bola vyvinutá aj doladená nespočetnými hodinami skúšobných a testovacích  jázd v kalifornskej púšti, ako aj dlhými prejazdmi rozmanitých Európskych krajín.

Technológia šitá na mieru obrovskému výkonu 160 koní:

2022 KTM 1290 SUPER ADVENTURE R  ma na novo vyvinuté najnovšie elektronické balíky z pokračujúcej  spolupráci s prvotriednymi priekopníkmi vo svete elektronických systémov, ako je firma Bosch. Nový je šesťosový snímač uhla náklonu ,ktorý filtruje informácie o presnom sklone aj polohe motocykla a kontroluje jeho správanie. Ovplyvňuje stupeň kontroly trakcie motocykla, regulácie preklzu motora, kontrolu stability motocykla aj silu a účinnosť offroadového ABS.

Novinka KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022

Rovnako ako odpruženie aj tieto elektronické systémy vydržali nekonečné kilometre testovania a vylaďovania, aby sa zabezpečilo, že ich zásah zlepší výkon motocykla na ulici aj v teréne ,aby vždy a za každých podmienok vyhovovali potrebám moderných nadšencov terénnej jazdy.  Všetky pomocné elektronické asistencie jazdca je možné vyladiť alebo vypnúť, ak ich nepotrebujete alebo nechcete.

Motocykel  KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022 má štandardné jazdné režimy RAIN - dážď, STREET – asfaltová cesta, SPORT – športová rýchla jazda, OFFROAD – terénna jazda a voliteľný režim RALLY dopĺňajúci celú sadu elektronických pomocníkov, aby umožnili jazdcom čo najviac vyťažiť z ich stroja.

Prémiové komponenty motocykla 2022 KTM 1290 SUPER ADVENTURE R:

Vďaka šikovne navrhnutým vzduchovým kanálom sa množstvo horúceho vzduchu prúdiaceho od horúceho motora smerom k nohám jazdca výrazne znížilo vďaka veľkému úsiliu zameraného na optimalizáciu prúdenia vzduchu a preto má  2022 KTM 1290 SUPER ADVENTURE R dva samostatné chladiče s dvoma ventilátormi namiesto jednodielneho chladiča svojho predchodcu.

Rozdiel je výrazne citeľný aj viditeľný v pomalých, úzkych úsekoch , kde by sa mal motocykel prehrievať, ale neprehrieva sa! Vďaka prepracovanému airboxu sa teraz jazdci ľahko dostanú k vzduchovému filtru jednoduchým odstránením štyroch skrutiek. Samotný filter má teraz zvislé rebrovanie namiesto vodorovného  čo pomáha nasmerovať prach ,alebo piesok smerom k spodnej časti vzduchovej komory.

Celkovo lepší tvar vzduchového filtra bol vyvinutý pre hardcore dobrodruhov , ktorý pretekajú na motocykloch 2022 KTM 1290 SUPER ADVENTURE R na púštnom piesku , alebo v mori prachu. Aby sa KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022 vyrovnala s nástrahami života mimo vychodených koľají asfaltu je vybavená prvotriednou výbavou novými pneumatiky Bridgestone s terénnym vzorom.

Aby motocykle zvládali špecifické a výnimočné dobrodružné jazdy sú vybavené hliníkovými ráfikmi  ALPINA, ktoré majú bezdušové  tesniace O-krúžky v matičkách špicov. Nová generácia 2022 KTM 1290 SUPER ADVENTURE R prichádza s modernou a pútavou sadou farieb a grafiky.

Technológia KTM 'RACE ON' posúva bezkľúčové zapaľovanie na novú úroveň autonómie, pretože jej samostatné snímače systému Tire Pressure Monitor – tlaku vzduchu v pneumatikách poskytujú detailnejšie prispôsobenie pre štvorpiestikové radiálne namontované strmene brzdy Brembo , ktoré potom navonok predvádzajú celú show od hrôzostrašného zastavenia až po uspokojivý preklz pneumatík podľa toho , ako sa veľmi jazdec chce hrať zo svojím motocyklom KTM 1290 SUPER ADVENTURE R. Čelné sklo, páčky bŕzd, riadiaca páčka, stupačky  a riadidlá sú všetky nastaviteľné, aby sa ešte viac zlepšila prispôsobivosť , komfort a ergonómia pre jazdca.

Technické detaily motora 2022 KTM 1290 SUPER ADVENTURE R:

 • 6. stupňová prevodovka
 • Kvapalinové chladenie
 • 118 kW
 • Elektrický štartér
 • Zdvih 71 mm

Technické detaily pozdvozku 2022 KTM 1290 SUPER ADVENTURE R:

 • ABS Bosch 10.3ME Combined-ABS (vrátane režimu ABS v zákrutách a režimu offroad)
 • Priemer predného brzdového kotúča 320 mm
 • Priemer zadného brzdového kotúča 267 mm
 • Reťaz 525 X-Ring
 • Rúrkový rám z chrómu (moly) s nástrekom

KTM 1290 SUPER ADVENTURE R - MODEL HIGHLIGHTS –prednosti nového modelu:

 • Celkom nová ergonómia ponúka najviac agility
 • Prepracované sedadlo s nižšou výškou
 • Prepracované nastaviteľné tlmiče WP Xplor pruženia
 • Optimalizované rozloženie váhy s palivovými nádržami umiestnený úplne dole
 • Najmodernejšia elektronika , ktorá zvyšuje komfort a bezpečnosť jazdi
 • Nový  intuitívny 7 '' TFT displej s prepracovanými spínačmi na riadidlách
 • Nový LED svetlomet s LED denným svietením
 • Revidovaný motor V-Twin s vylepšeným odvodom tepla
 • Nové pneumatiky so špecifikáciou Adventure od Bridgestone.
Novinka KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022


OKR Moto © 2021
Autorské práva vyhradené.
https://okrmoto.com 

Novinka KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022


KTM