Vysnívajte si svoj ideálny motocykel a my Vám ho postavíme = Plníme sny 2013 !!!


Pridané pred 8 rokmi
Vysnívajte si svoj ideálny motocykel a my Vám ho postavíme = Plníme sny 2013 !!!

Aj tak by mohol znieť reklamný slogan našej firmy, ale je to o tom, že je to naše hobby = život a žijeme tým ! Po dlhom čase ma baví jazda na motokrosovom motocykli!!! Prečo?

 

Niekedy sa treba vrátiť ku koreňom a zažiť to, čo bolo kedysi pekné, dobré a spoľahlivé. Takýto návrat do neďalekej minulosti je jazda na motokrosovom motocykli s PDS systémom. Že je to skutočné výborná jazda dokumentuje skutočnosť, že sme vlastne len plnili sny a predstavy najlepších jazdcov v strednej Európe: Németha Kornela a Gábora Grilmayera.To oni si vysnívali takýto motocykel a my sme ich sny pretavili do skutočnej podoby.

Určite sa pamätáte na skvelé štarty Maxa Nagla na 450 SX-F s PDS systémom , keď vyhrával každý jeden štart. Potom kým na to mal fyzicky - kondičku, v prvej fáze preteku vždy nadelil ostatným 10 - 20 sekúnd náskoku. Tak to bola tá vec, ktorú už s motocyklom so systémom prepákovania nikdy nedokázal a nie náhodou.

PDS systém Vám zabezpečí výhodu pri každom štarte na každých pretekoch! Výhody PDS pocítite aj v  rýchlych a dlhých zákrutách, pri každom jednom zrýchlení, lebo Vám zabezpečí lepší kontakt zadného kolesa s terénom. Zažijete s ním taký pocit, ako keby ste mali motocykel prilepení k zemi. Skáče sa s nim jednoduchšie a efektívnejšie na každom skoku.

 

 

PDS je servisne nenáročný a dobre fungujúci systém s lepšou a dlhodobejšou perspektívou ďalšieho vývoja a evolúcie. KTM ho vyvinula a vyšperkovala k skoro dokonalosti. Fabrika KTM čiastočne  podľahla požiadavkám a tlaku Stefana Evertsa, keď staval svoje "Everts Baby 350 SX-F" , ktorá je od roku 2010 neporaziteľná.

Dorazili to na koniec skúsenosti mága De Costera z Amerického najväčšieho motocyklového trhu, a preto v roku 2011 u motokrosových motocykloch  z výroby vypustila revolučný systém pérovania PDS.

Tak sa KTM vrátila  k jednoduchšiemu, lacnejšiemu a na servis náročnejšiemu systému tlmenia – pérovania s prepákovaním, je lepšie jedine na wupsoch na umelo postavených prekážkách používané na amerických superkrosoch. Takéto prekážky sa v Európe veľmi nejazdia a ani nie sú medzi jazdcami veľmi obľúbené.

Jednoduchšie a lacnejšie pérovanie s prepákovaním sa ľahšie nastavuje a upravuje na požiadavky rôznych jazdcov aj to by mohla byť jedna z mála výhod systému s prepákovanim?

 

 

Správne a dokonalé nastavenie tlmičov pérovani, ako jednoducho to znie, tak ťažké a zložité to je v skutočnosti, v reálnom živote, pre každú trať, pre rôzne podmienky, rôznych jazdcov, rôzne váhy....

My našťastie problémy s nastavovaním perovania nemáme, lebo úzko spolupracujeme pracujeme s firmou WP Havasi, ktorá je importérom a ladičom tlmičov WP pre strednú Európu.

Na motocykli, ktorý som pôvodne upravoval pre seba a svoju radosť sme použili sme pevnejšie a ľahšie kolesá Talon a fabrické, lepšie a výkonnejšie brzdy SXS (SXS09125512 a SXS07125712) v kombinácii s plávajúcim väčším 270 mm kotúčom (78909960000). Plávajúci kotúč zabezpečí rovnaký brzdný účinok v každej extrémnej brzdnej situácii. K montáži väčšieho kotúča je potrebný CNC adapter (78913914000). Výzor kolies sme vylepšili sadou polepov (76509099000).

Plníme sny!!! Vy si vysnívajte svoj motocykel a my Vám ho postavíme !

 

 

Práve plníme sen a požiadavky Németha Kornela a staviame mu OKR - Havasi PDS replika číslo 2. Tú prvú a najlepšiu som si nechal pre seba ja.

V spolupráci s firmou WP Havasi plníme sny a požiadavky rôznych jazdcov a preto sme vyvinuli repliky:

1. OKR - Havasi Stage2 Pro

2. OKR - Havasi Stage3 GP Pro

3. OKR - Havasi Stage4 std Factory

4. OKR – Havasi Stage5 Factory Pro

5. OKR - Havasi Stage6 Factory Gp Pro

6. OKR – Havasi PDS replika

7. OKR – Havasi EXC replika

8. OKR – Havasi 50 SX replika

9. OKR – Havasi 65 SX replika

Každý človek – pretekár je jedinečný a má rôzne požiadavky na výkon, váhu a vzhľad motocykla.  Preto sa snaží uspokojiť svoje základné požiadavky prvotným výberom motocykla.

Dlhodobo skúša, vyberá až dospeje k svojmu vybranému, skoro ideálnemu motocyklu. Potom zisťuje, že nič nie je dokonalé a možno by potreboval trochu vyšší výkon, mäkšie alebo tvrdšie tlmiče a pod.

Výrobcovia motocyklov vyrábajú motocykla pre akéhosi priemerného jazdca, ktorý ma 70 kg a strednú výkonnosť. Žial, tomuto vybranému trendu nezodpovedáme všetci, a preto na trhu vzniká priestor pre rôznych úpravcov a výrobcov tuningových dielov .

Prerábali  a upravovali sme motocykel  250 EXC-F 2013 na požiadavky konkrétneho jazdca, ktorý seba, ale aj nás veľmi úspešné reprezentuje na pretekoch CC a enduro.  Postupne sme upravovali výkon, váhu, tlmiče pérovania Havasi  a vzhľad motocykla.

 

Prvá OKR – Havasi EXC replika

Prerábali sme a upravovali 350 EXC-F 2013 na požiadavky konkrétneho jazdca , ktorý nás aj seba veľmi úspešné reprezentuje na pretekoch CC a enduro. Upravovali sme výkon, váhu, tlmiče pérovania Havasi a vzhľad motocykla .

 

OKR – Havasi EXC replika. Ďalší splnení sen !

Prerábali sme a upravovali 350 FE 2013 na požiadavky konkrétneho jazdca , ktorý nás  úspešné reprezentuje v seriáli Maďarských pretekov CC a enduro. Tak na tomto motocykli sme sa skutočne vyšantili v motore sme menili skoro všetko, aby sme dosiahli čo najvyšší výkon motora. Postupne podľa požiadaviek konkrétneho jazdca sme upravovali výkon váhu a vzhľad motocykla .

Požiadavkou jazdca bol enduro motocykel s výkonom motokrosového špeciálu:

1. Upravili sme  valec, potom sme ho vymenili na motokrosový z modelu 2013 a nakoniec sme použili valec s vyšším obsahom a kompresným piestom.

2. Upravili sme a vymenili hlavu valca

3. Upravené sú ventily a pružiny ventilov

4. Na prvý pokus sme použili Motokrosové CDI a potom sme ho vymenili na špeciálne programovateľné.

5. Nainštalovali sme Motokrosový program s ostrou výkonovou krivkou

6. Používame nový Motokrosový veľký 42mm vstrekovač  miesto starého 38mm

7. Menila sa predná guma uchytenia vstrekovača , dĺžky a priemery ovplyvňujú priebeh výkonu

8. Menila sa zadná guma uchytenia vstrekovača

9. Namontovali sme prepínač výkonových kriviek , používame krivku s najvyšším výkonom.

10. Namontovali sme Motokrosový full titánový výfuk , ktorý ma vyšší výkon a nižšiu váhu . Úspora váhy je približne  1,5 až 2kg oproti sériovému enduro výfuku.

11. Používame tuningovový akumulátor  1,6 kg ľahší a s vyšším štartovacím výkonom o 40% čo je obrovská výhoda pri CC a endure

12. Používame titánové stúpačky ľahšie o 0,70 kg ľahšie

13. Používame  CNC frézované doplnky u ktorých takisto predpokladáme zníženie váhy.

 

Detské motocykle a detský motokros sú vždy na okraji záujmu výrobcov a širokej verejnosti. Naša značka im venuje trochu pozornosti a v súčasnej dobe ani nemá konkurenciu v segmente 50, 65, 85 MX. My sme sa vždy snažili podporovať deti a detský motokros rôznymi akciami, zľavami, motošportovým teamom, ako aj projektom MOTOCYKLAMI PROTI DROGÁM.

Do pozornosti najrýchlejších z rýchlych by chcel odporučiť úpravu motocykla 65 SX. Zadný tlmič sa mení za druhý, kde sa dá nastaviť kompresia (rebound).

Do predný tlmičov sa dáva dvojkomorová vložka , ktoré nastavenie je také iste , ako u veľkých motocyklov. Motocykel KTM 65 SX 2014 by som zmenil k dokonalosti ešte kitom 65 SXS KIT -SXS14065000

https://www.ktmdealer.net/uploads/shop/SXS14065000.jpg

65 SXS KIT -SXS14065000, ktorý si viete vo výhodnej cene u nás objednať


Autorské články na countrycross.sk