Marvin Musquin na KTM 450 SX-F - kráľ parížskeho superkrosu 2021!


Pridané pred 5 mesiacmi
Marvin Musquin na KTM 450 SX-F - kráľ parížskeho superkrosu 2021!

Marvin Musquin (narodený 30. decembra 1989 v La Réole, Francúzsko) je francúzsky profesionálny motokrosový a superkrosový pretekár. Pretekal na majstrovstvách sveta v motokrose v rokoch 2004 až 2010 a v súťaži v AMA Motocross šampionáte od roku 2011.

Musquin vyhral v roku 2009 majstrovstvá sveta FIM MX2-GP a svoj titul úspešne obhájil v roku 2010, keď jazdil za továrenský pretekársky tím KTM, ktorý viedol bývalý majster sveta Stefan Everts.

Marvin sa vrátil spoza veľkej mláky do rodného Francúzska a ukázal nečakanú a vynikajúcu formu. Doslova prevalcoval všetkých účastníkov víťazstvom štart – cieľ v obidvoch rozjazdoch. Zvíťazil nad všetkými s rozdielom jednej triedy!

Nikto to už nečakal, lebo patrí do zoznamu služobne starších pretekárov a v poslednej dobe sú jeho výsledky na pretekoch skôr priemerné.

Jedna z najlepších mimosezónnych udalostí Supercrossu je Paris Supercross, ktorý sa koná od roku 1984. Je jedným z vrcholných podujatí v tomto športe, ktoré sa koná v Európe. Poskytuje vzácnu príležitosť vidieť amerických jazdcov jazdiť Supercross mimo Severnej Ameriky.

Marvin Musquin zažiaril a vyhral všetko, čo sa len dalo a dúfame, že si túto skvelú formu udrží aj v americkom Supercrosse.

Paris Supercross bola v istom zmysle skorá generálka na Anaheim 1. Zažiarila aj odchádzajúca hviezda svetového motokrosu a legenda Antonio Cairoli. Supercross mu až tak nesedí, ale aj tak získal jedno tretie miesto vo finálovej jazde:

 

 

Pohár horkosti si vypil až do úplného dna najrýchlejší pretekár v tréningoch Romain Febvre. O vlások mu ušiel titul majstra sveta a tak sa chcel ukázať aspoň pred domácim publikom. Koncom sezóny 2021 Romain Febvre prevzal vedenie šampionátu do svojich rúk. Jednoznačne najrýchlejším a zároveň aj najsmolnejším pretekárom bol Jeffrey Herlings, ktorý pred posledným pretekom šampionátu dobehol Romaina Febvreho a strácal na neho 3 body!

Po všetkej tej smole, chybách a zraneniach to nakoniec Jeffrey Herlings dal a získal titul majstra sveta 2021 v poslednom rozjazde 20 - dielneho seriálu o 5 bodov.

Romain Febvre mal drsnú haváriu počas druhého rozjazdu na parížskom Supercrosse. Mal dobrý štart a bol druhý za Marvinom Musquinom, havaroval na trojskoku a vyniesli ho na nosidlách.

Romain Febvre bol evakuovaný a následne prevezený do nemocnice. Kawasaki potvrdilo zlomeninu holennej kosti. V Paríži ho operujú a potom začne jeho obdobie rekonvalescencie a my mu prajeme, aby bolo čo najlepšie a najkratšie!

 

Supercross Paris 2021 450 Heat 1

 2021 Supercross Paris 450 Heat 2

 

Tu si môžete znova pozrieť celé 4-hodinové podujatie

 

 


OKR Moto © 2021
Autorské práva vyhradené.
https://okrmoto.com 

Foto: Reprofoto YouTube

 


OKR Moto